Projekty: panely

Montáž oblúkových strešných panelov

Neptunus (holandská spoločnosť) je špecialistom na navrhovanie, prenájom a budovanie stanov na rôzne akcie a montovateľných budov. Od 10 m² do 20 000 m² ale aj väčších, od základných až po luxusné. Na rýchlu a bezpečnú montáž dlhých panelov Neptunus hľadal špeciálnu vákuovú zdvíhaciu techniku.

Viac o tomto projekte

Potrebovali vákuový zdvihák, s ktorým by sa dali dlhé sendvičové strešné panely s dĺžkou maximálne 24 metrov klásť v jednom kroku. Vákuový zdvihák bolo potrebné upraviť rýchlo a jednoducho podľa dĺžky panelov. Ďalšou požiadavkou bolo, že panely museli byť montované v rovnom, ako aj v smerom nahor zakrivenom tvare.

Aby boli splnené požiadavky na konštrukciu, spoločnosť VIAVAC v spolupráci s Hansom Eijlersom, generálnym riaditeľom spoločnosti Neptunus, vyvinula vákuový zdvihák s teleskopickou traverzou na nastavenie vzdialenosti prísaviek pre panely s rôznymi dĺžkami.

Na montáž panela do oblúka bol na konci vyvinutý výškovo prestaviteľný záves. Ten umožňuje určenie a nastavenie ohybu panela podľa dĺžky.

Na jednoduché ovládanie je zariadenie vybavené dvojitým vákuovým systémom, pričom použitie poistnej kladky nie je nutné a riadenie je vybavené bezdrôtovým diaľkovým ovládaním.

Na prepravu vákuového zdviháka je určený špeciálny rám vybavený ďalšou oporou pre dlhý priečny nosník, vďaka čomu môže byť zariadenie jednoducho prepravené z jednej stavby na druhú.

Menej o tomto projekte

V prípade tohto projektu sa použil CladBoy CB5.

Montáž 22 m dlhých sendvičových strešných panelov

Vákuový zdvihák VIAVAC sa používa na kladenie 22 m dlhých sendvičových strešných panelov s minerálnou vlnou. Panely, ktoré môžu mať hrúbku 150 mm, majú hmotnosť 450 kg. Na tento projekt sa použije CladBoy CB5 s duálnou vákuovou technológiou.

Viac o tomto projekte

Bezpečný a efektívny
V dôsledku značnej vlastnej hmotnosti v kombinácii s dĺžkou panelov sa na dobré rozloženie hmotnosti využívajú prídavné prísavky. Pre montážny tím bola práca s vákuovým zdvihákom VIAVAC bezpečnou a účinnou metódou na montáž dlhých panelov.

Menej o tomto projekte

V prípade tohto projektu sa použil CladBoy CB5.

Výstavba chladiarenského skladu

Na montáž sendvičových strešných a bočných panelov chladiarenského skladu boli použité rôzne vákuové zdvíhacie zariadenia značky VIAVAC. CladBoy CB4 bol použitý na strešnú krytinu a CladBoy Compact na stenové panely. Montážne práce vykonala holandská spoločnosť KIM Nederland Apeldoorn.

Chladiarenský sklad tvorí 40 m vysoká oceľová konštrukcia so strechou zo sendvičových panelov. Fasáda má hrúbku 20 cm a panely sú v dĺžke až 19 m.

Viac o tomto projekte

Prísne bezpečnostné požiadavky na stavenisku
Pre tento projekt boli stanovené veľmi prísne požiadavky týkajúce sa bezpečnosti na stavenisku a pracovných podmienok zamestnancov. Použitie vákuovej zdvíhacej techniky VIAVAC prispelo k bezpečnej a efektívnej montáži veľmi dlhých a ťažkých sendvičových panelov.

Chladiarenský sklad má viac ako 21 000 paletových miest, plne automatizovaný logistický systém a je prevádzkovaný pri prevádzkovej teplote –17 stupňov.

Menej o tomto projekte

V prípade tohto projektu sa použil CladBoy CB4.

Nový centrálny sklad spoločnosti Henkel v Nemecku

CladBoy Compact GB2-375 sa úspešne použil na montáž stien nového centrálneho skladu spoločnosti Henkel v Nemecku. Centrálny sklad je najväčším plne automatizovaným skladovacím centrom na svete s celkovou podlahovou plochou 16 000 m² s 10 poschodiami a kapacitou 90 000 paletových miest.

Viac o tomto projekte

Minimálne potrebné úsilie
Fasády zložené zo sendvičových panelov s izolačným jadrom z minerálnej vlny boli dodané a namontované pomocou prístroja CladBoy Compact GB2-375. Tento kompaktný vákuový zdvihák je vybavený dvojitým vákuovým systémom, čo znamená, že poistná ochrana proti pádu nie je nutná. Vzhľadom na to je možné ťažké sendvičové panely (s hmotnosťou približne 300 kg a dĺžkou cca 12 m) nainštalovať rýchlo, efektívne a s minimálnymi personálnymi nákladmi.

Menej o tomto projekte

De vacuümheffer CladBoy compact GB2-375 met dubbel circuit

V prípade tohto projektu sa použil CladBoy compact GB2-375.

 

 VIAVAC® je registrovaná obchodná značka