+420 585 410 881

Phone

Novinky

Sklo do 1800 kg? VIAVAC GBH ho zdvihne ľahko

Spoločnosť VIAVAC uvádza na trh ďalšiu novinku na zdvíhanie skla: VIAVAC GBH-1800. Prinášame tak ďalšie vhodné riešenie pre montáž takmer akéhokoľvek typu skla. Poďte sa pozrieť, čo všetko s novým manipulátorom zvládnete.

Univerzálny a spoľahlivý manipulátor na zdvíhanie skla

Zariadenie VIAVAC GBH je určené na zdvíhanie veľkých alebo ťažkých sklenených prvkov s hmotnosťou až do 1 800 kg. Univerzálne možnosti konfigurácie a demontovateľné, nastaviteľné prísavky umožňujú jednoduchú manipuláciu ako veľkoformátových, dlhých, tak aj malých či úzkych sklenených panelov. A to všetko iba pomocou jediného zdvíhacieho zariadenia.

Automatické sklápanie a otáčanie pomocou tlačidiel

Menšie sklenené tabule je možné naklápať v uhle do 90 stupňov. Preto je vákuová prísavka GBH-1800 vybavená hydraulickým mechanizmom pre naklápanie. Navyše je rotačný mechanizmus plne elektrický. Sklo môžete otáčať v uhle 360 stupňov jednoduchým stlačením tlačidla. Manipulátor pre zasklievanie dodávame ako s káblovým ovládaním, tak aj s diaľkovým ovládaním pre obsluhu prisávania a odsávania.

Štyrikrát väčšia bezpečnosť

Pre zaistenie väčšej bezpečnosti počas zdvíhania sme manipulačný zdvihák VIAVAC GBH vybavili vákuovým systémom Quattro. Ide o štyri nezávislé uzavreté vákuové okruhy. Pomocou doplnkového zabudovaného bezpečnostného prvku môžete optimálne využívať maximálnu zdvíhaciu nosnosť až 1 800 kg. Pri práci preto nepotrebujete žiadne istiace pásy a popruhy.

Jednoducho ho prepravíte na stavbu

Mysleli sme aj na problémy spojené s dopravou vákuového manipulátora na stavbu alebo zákazku. Pomocou špeciálne skonštruovaného prepravného rámu kompletnú prísavku ľahko premiestnite. Nepotrebujete k tomu žiadne zvláštne vybavenie. Na stavenisku zariadenie na zdvíhanie skla len jednoducho vyložíte. Trebár s pomocou vysokozdvižného vozíka za jeho prepravný rám (špeciálne prispôsobený pre vidlice) a premiestnite ho na cieľové miesto.

Vyskúšajte si to sami

Zaujíma vás, ako manipulačné zariadenie na sklo VIAVAC GBH funguje v praxi? Pozrite sa, ako je manipulácia so sklom pomocou prísavky jednoduchá.

Radi vám pripravíme ponuku na výhodný prenájom s kompletným servisom, alebo nákup vhodného variantu. Viac informácií o zdviháku GBH-1800 na manipuláciu so sklom zistíte priamo na webovej stránke produktu. Alebo nás kontaktujte na čísle +420 585 410 881.

Späť na začiatok

Ochranná plachta pre vákuové manipulátory CladBoy

Dlhšie vystavenie dažďu, snehu a slnečnému žiareniu si vyberá svoju daň. Vo VIAVACU sme pre váš manipulátor CladBoy pripravili praktický ochranný kryt, ktorý pred nepriaznivým počasím účinne chráni nielen samotné zariadenie, ale aj ďalšie komponenty a príslušenstvo.

TIP: S praktickým zaisťovacím prvkom Velcro uchytíte plachtu v priebehu okamihu. Rovnako rýchlo ju aj dáte dole.

Starajte sa dobre o svoj stroj CladBoy hneď od prvého dňa a zachovajte ho v perfektnom stave po celé roky.

Späť na začiatok

Prajeme vám pohodové sviatky a všetko najlepšie do nového roku 2021!

Späť na začiatok

Sme špecialisti v oblasti chytrých zdvíhacích zariadení. Už vyše 25 rokov

Tento rok je to presne 25 rokov, čo vákuové zdviháky a manipulačná technika VIAVAC uľahčujú prácu na stavbách. Z malej holandskej firmy je dnes medzinárodná spoločnosť, ktorej techniku ​​nájdete vo viac ako 75 krajinách sveta. Aj v Českej republike, kde vlani VIAVAC oslávil svoje 10. narodeniny. Všetko začalo v holandskom meste IJsselstein v roku 1995, kedy sa (ešte ako nezávislý staviteľ) Arie de Groot pustil do podnikania. Práve on stojí za technikou využívanou pri montáži sklenených tabúľ, striech, fasád a stenových sendvičových panelov.

Ako pracujeme? Našou prioritou je bezpečnosť a efektivita v stavebníctve

Zdolávanie výziev v stavebníctve – to je cieľ, ktorý v spoločnosti VIAVAC sledujeme už od založenia. Medzi naše priority patrí uľahčenie ťažkej fyzickej práce a práce vo veľkých výškach. Práve vákuový zdvihák určený pre manipuláciu s panelmi je jedným z prístrojov, ktorý na stavbách takto pomáha. Okrem zníženia záťaže pre chrbát pracovníkov vákuový zdvihák VIAVAC zvyšuje tiež bezpečnosť a efektivitu na staveniskách.

V spoločnosti VIAVAC riešime reálne problémy, s ktorými sa pri práci v teréne stretávajú naozaj všetci. Každý nový model tak prechádza dôkladným testovaním a praktickými záťažovými skúškami v teréne. Vďaka tomu sa k vám dostane hotový stroj, ktorý nemá žiadne vývojové muchy. Naše vákuové zdviháky sú odolné voči vlhkosti, nízkym aj vysokým teplotám a zvládnu aj drsné zaobchádzanie. Vieme tiež, že extrémne široká škála profilov panelov a rozmerov sklenených tabúľ si žiada rôzne typy prísaviek a rad konfigurácií. V neposlednom rade myslíme aj na to, aby sa zdviháky dali ľahko prepravovať.

Je možné vykonať prácu ľahšie, rýchlejšie a predovšetkým bezpečnejšie? Ak áno, čo je k tomu potrebné?

Vákuové zdvíhanie: holandský štandard a precízna práca

V roku 2002 sme na trh uviedli prvú verziu vákuového manipulátora CladBoy. Hoci tento vákuový zdvihák na našom materskom, holandskom trhu okamžite zaznamenal veľký úspech, ďalej sme ho vylepšovali podľa potrieb našich zákazníkov. Tí potrebovali uľahčiť ťažkú ​​prácu a súčasne skrátiť dobu výstavby. Odpoveďou bolo nové zdvíhacie a sklápacie zariadenie RotaBoy. V roku 2006 sme vyvinuli špeciálny vákuový zdvihák pre manipuláciu so sklenenými tabuľami. Novinka dostala priliehavý názov GlassBoy. Toto vysoko kvalitné zariadenie sa dočkalo veľmi kladného prijatia medzi pracovnými tímami, ktoré riešia montáže sklenených prvkov. Preto sme sa v spoločnosti VIAVAC pustili do vývoja nových modelov. Nedávno sme predstavili zariadenie GBL2 pre zdvíhanie sklenených tabúľ s hmotnosťou až 500 kilogramov.

Najväčším úspechom je však naša spolupráca s organizáciami pôsobiacimi v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Po zavedení príslušnej legislatívy sa vákuové zdvíhanie stalo holandským štandardom. Ten bol veľmi rýchlo prevzatý do celého sveta, a tak vákuové zdvíhanie v odvetví výstavby čoskoro udomácnilo. V roku 2020 sa sieť predajcov spoločnosti VIAVAC rozšírila do 19 krajín a naše produkty sa používajú vo viac ako 75 krajinách.

„Zvyšujeme bezpečnosť a efektivitu na staveniskách. Na celom svete.“

– Arie de Groot

Moderné technológie dostupné pre každú stavbu

Vedeli ste, že v spoločnosti VIAVAC svoje produkty sami navrhujeme, vyvíjame aj vyrábame? Vďaka tomu dokážeme rýchlo reagovať na zmeny trhu, ako sú napríklad dopyt po konštrukciách šikmých izolačných striech a stále rastúca hmotnosť sklenených prvkov. Zákazníci majú možnosť si potrebné nástroje nielen kúpiť, ale aj prenajať. Každý tak môže pre svoj projekt využiť tie najmodernejšie technológie. Zariadení prenajímame skutočne veľa. Naši zákazníci preto majú k dispozícii vždy taký zdvihák, aký práve potrebujú. Okrem toho ponúkame prepravnú službu, ktorá vybrané zariadenia doručí na akékoľvek pracovisko či staveniska.

Zákazníci kladne hodnotia aj náš servis: testovanie, opravy a údržbu zvládneme vybaviť rýchlo, a to buď v niektorej z našich prevádzok alebo priamo na mieste. V prípade poruchy za vami okamžite vyšleme našu technickú podporu. Vďaka tomu môžete pokračovať v práci bez toho, aby ste prišli o drahocenný čas.

Expanzia s jasným cieľom

Na vavrínoch nezaspíme ani v najbližších rokoch. Dôkazom je aj výstavba novej budovy firmy VIAVAC v holandskom meste Lopik. Okrem zdokonaľovania existujúcich produktov sa budeme zaoberať vývojom novej zdvíhacej techniky, ktorá zastane namáhavú a náročnú fyzickú prácu. V spoločnosti VIAVAC plánujeme tiež rozšíriť svoju medzinárodnú distribučnú sieť. Pritom zostávame verní pôvodnému krédu nášho zakladateľa Arieho de Groota: „Zvyšujeme bezpečnosť a efektivitu na staveniskách. Na celom svete.“

Späť na začiatok

Pri dlhodobom prenájme v auguste ušetríte 15 %!

Je to tak! Žiadne skryté podmienky a háčiky. Jednoducho povedané: pri prenájme akejkoľvek vákuovej prísavky trvajúcom dlhšie ako 15 pracovných dní dostanete zľavu 15 %. Už od 16. pracovného dňa zapožičania vám teda zľavu načítame automaticky. Nemusíte nič dopredu hlásiť, dohovárať či navyše podpisovať. Všetko vybavíme my a vy môžete v pokoji riešiť svoje zákazky, ako ste boli doteraz zvyknutí. Či už potrebujete manipulovať so sendvičovými panelmi, trapézovými plechmi alebo zasklievate veľkoformátové okná, zľavu si užijete rovnako.

Získajte necelých 200 eur a dokonca oveľa viac!

Nie, nie je to žiadny lacný marketingový ťah, ale jednoduchá matematika. Už pri základnom, 16-dňovom prenájme napr. stroja RotaBoy vďaka 15 % zľave ušetríte spolu presne 187 eur. V prípade CladBoye CB4 slušných 122 eur. A to nie sú vôbec konečné čísla. S každým ďalším dňom prenájmu sumy automaticky porastú, takže nakoniec môžete získať ešte viac. Zostanú vám tak na účte peniaze, ktoré môžete minúť na iné firemné účely (napr. prenájom žeriava), alebo si ich užijete počas dovolenky. Leto však ešte nekončí.

Zľavu dostanete na akúkoľvek prísavku

Záleží len na vás, či si v auguste požičiate vyhlásený manipulátor RotaBoy, s ktorým si dlhý strešný izolačný panel otočíte úplne sami alebo náš univerzálny zdvihák CladBoy. S ním si zasa ľahko namontujete takmer akékoľvek strešné alebo stenové panely, dokonca zvládnete aj trapézový plech. Pokiaľ ale staviate na jednoduchosť, bohato si vystačíte s naším obľúbeným „vajíčkom“, teda kompaktnou prísavkou CladBoy compact. Aj tá vás prekvapí svojou variabilitou pri opláštení budov. Navyše si ju prepravíte pohodlne v kufri vášho osobného vozidla.

Vyberiete si tiež z našej ponuky zdvíhacej techniky na sklo, ktorú neustále rozširujeme. Naša čerstvá novinka – mini zdvihák VIAVAC GBL dobýva svet a za necelý rok od svojej premiéry si už získal veľkú skupinu fanúšikov. Na veľkoformátové sklá do 800 kg sa uspokojíte s variabilným manipulátorom VIAVAC GBX.

Jednoduché pravidlá

A ešte na záver pár pravidiel, aby ste sa v tom ľahko zorientovali:

  • 1. Akcia platí na prenájmy trvajúce dlhšie ako 15 pracovných dní, uzavreté v priebehu celého augusta.
  • 2. Zľavu získate len pri požičaní vákuových zdvihákov VIAVAC a nie je možné ju kombinovať s ostatnými zľavami či akciami.
  • 3. Zľava sa nevzťahuje na prípadnú dopravu a ostatné produkty či služby.

Jednoduché a prehľadné, však? Využite tak priaznivé augustové počasie a objednajte si svoju obľúbenú prísavku so zľavou. Stačí, ak nám zavoláte na tel. č. +420 585 410 881 alebo napíšete správu.

Späť na začiatok

Prihlásiť sa na odber newslettera

Rovnako ako iné weby, aj my vo VIAVAC používame súbory cookies. Robíme to preto, aby sme vám vedeli poskytnúť lepšiu ponuku a vedeli prispôsobiť stránky vašim požiadavkám a predstavám. Ak súhlasíte s používaním cookies, zakliknite prosím „Súhlasím“.

Prečítajte si naše pravidlá ochrany súkromia a pravidlá využívania súborov cookies.