Novinky

Prajeme vám krásne sviatky a všetko najlepšie do nového roku 2020!

Späť na začiatok

Už 10 rokov s nami zdvíhate panely a sklo na Slovensku aj v ČR. Ďakujeme!

Pred 10 rokmi sme na Slovensku aj v Českej republike predstavili prvé vákuové prísavky a čelili nedôvere ohľadom ich spoľahlivosti. Vážne fungujú? Udržia sendvičové panely? A nie sú pre nerovný povrch nevhodné? Dnes už je situácia celkom iná. Máme za sebou viac ako 10 000 zákaziek a spolupracujeme s takmer tisícovkou firiem, ktoré vedia, že sa na naše výrobky môžu 100% spoľahnúť.

V roku 2009 bola vákuová manipulačná technika takmer sci-fi

Máloktorá montážna firma vtedy vedela, že sa izolačné panely dajú montovať inak ako ručne alebo pomocou rôznych popruhov a úchytov. To sa ale postupne zmenilo. Dnes už väčšina z nich vie, že neexistuje jednoduchší a bezpečnejší spôsob montáže sendvičových panelov ako práve pomocou vákuových manipulátorov.

S našou technikou sme precestovali skoro celú Slovenskú aj Českú republiku. Každý rok sa nám vďaka tomu rozrástol „fanklub“ našich prísaviek. Momentálne atakuje hranicu 1000 firiem. Medzi nich patria živnostníci, malé a stredné firmy, ale aj veľké nadnárodné stavebné spoločnosti.

Naše prísavky ste mohli vidieť v mnohých automobilkách aj na Pražskom hrade

Manipulátory VIAVAC excelovali na malých stavbách a skvele sa osvedčili aj pri tých najväčších zákazkách. Asistovali pri rozširovaní výroby u stoviek lokálnych či nadnárodných spoločností a korporácií. Pomáhali stavať výrobné haly skoro všetkých automobiliek – napríklad Škoda Auto, Volkswagen, Jaguar Land Rover alebo Kia Motors.

Nevyhli sa ani ťažkému priemyslu. Pozreli sa do elektrárne v Prunéřově a na Slovensku ste ich mohli vidieť v jadrovej elektrárni v Jaslovských Bohuniciach. Okrem toho nechýbali tiež na Pražskom hrade alebo na národnom futbalovom štadióne v Bratislave.

Máme spoľahlivé vajíčko i vysávač. V priebehu 10 rokov sa vyvíjali naše produkty aj odborový slang

Samotné zdviháky získali vlastné názvy, ktoré tak trochu zľudoveli. Keď si naši zákazníci objednávajú vysávač alebo magnet, vieme už, že sa nechystajú vysávať izbu či prenášať kovové predmety v domácnosti. Ak chcú vajíčko, nepripravujú omeletu, ale majú záujem o manipulátor CladBoy compact GB-500. V slovníku pracovníkov z oblasti stavebníctva sa potom názvy RotaBoy a CladBoy vyskytujú už úplne bežne.

Do budúcna máme veľké plány. A vy ste ich súčasťou

Aj po úspešnej prvej dekáde je pre nás každá ďalšia zákazka výzvou. Tešíme sa na to, čo nás v priebehu ďalších 10 rokov čaká a kam sa naše zdviháky ešte pozrú. A vy sa môžete kľudne pozrieť k nám. Radi vás obslúžime na našej olomouckej pobočke. Alebo sa za nami zastavte na kávu na kontaktnom mieste v Prahe, kde v budúcnosti plánujeme otvoriť ďalšiu pobočku so skladom.

Späť na začiatok

Montáž okien s rámami vám teraz pôjde rýchlejšie. Vyskúšajte novú verziu zdviháku CladBoy compact 4Flex

Máte firmu, ktorá vyrába okná? Alebo vás čaká ich rozsiahlejšia montáž? Potom si vezmite na pomoc nový kompaktný manipulátor GB-440/FX zo série CladBoy compact 4Flex. Rôzne typy okien s ním premiestnite rýchlo, pohodlne a maximálne bezpečne.

Vákuové prísavky skvelo poslúžia vo výrobe okien aj pri ich montáži na stavbách

Zdvihák GB-440/FX vám pomôže presunúť klasické okná s rámami. Má 2 vákuové prísavky, ktoré si môžete ľubovoľne presúvať podľa šírky, takže ich jednoducho prispôsobíte typu okna a medziokenných priečok. Samozrejmosťou je tiež otáčanie o 360° a náklon o 90°.

Nový manipulátor sa ideálne hodí nie len do výroby, kde výrazne urýchľuje a uľahčuje premiestňovanie okien. Okrem toho ho môžete používať tiež pri klasickom vonkajšom zasklievaní. Len čo budete mať prácu hotovú, jednoducho ho zložíte, premiestnite na prepravnej rudle a ľahko preveziete aj v kufri svojho osobného auta.

Medziokenné priečky už nebudú problém

Vákuový manipulátor GB-440/FX sme vyrobili v dvoch verziách – s pružinami a s oddiaľovačmi. Varianta s pružinami má vákuové prísavky pripevnené ku stroju napevno. U verzie s oddiaľovačmi môžete vzdialenosť medzi strojom a prísavkou zväčšiť o 60 mm. Vďaka tomu sa stroj bez problémov prisaje aj na okno s rámom. Žiadna medziokenná priečka už nebude prekážkou!

Ak vás nový manipulátor CladBoy compact 4Flex GB-440/FX zaujal, radi vám zaistíme jeho prenájom či nákup. Stačí nás kontaktovať pomocou formulára, alebo nám zavolajte na číslo +420 585 410 881. Pomôžeme vám vybrať také riešenie, ktoré bude perfektné práve pre váš projekt.

Späť na začiatok

Prednášali sme na seminári pre bezpečnostných a revíznych technikov

V máji sme si spravili výlet do Brna. Konal sa tu odborný seminár s panelovou diskusiou na téma „Žeriavy“, kde sme nemohli s našou technikou chýbať. Poďte sa s nami v krátkosti pozrieť na to, ako toto dvojdňové podujatie prebiehalo.

10 firiem, 14 odborníkov, 125 účastníkov – takú účasť mal seminár Žeriavy 2019

 
21. a 22. mája 2019 prebiehal neďaleko vodnej priehrady v Brne ďalší ročník seminára pod záštitou odborného garanta Ing. Miroslava Chromečky – súdneho znalca v oboru bezpečnosti práce a strojárstva. Na podujatí prednášali odborníci z rôznych odvetví, v ktorých sa s žeriavmi a zdvíhacou technikou bežne pracuje. A my sme hrdí na to, že sme sa medzi elitnú skupinu bezpečnostných a revíznych technikov Českej a Slovenskej republiky dostali aj s našimi strojmi.

Vákuové prísavky potvrdili svoje kvality v oblasti bezpečnosti a uľahčení práce

 
Jednotlivé prednášky sa týkali nie len samotných žeriavov, ale tiež bezpečnosti na stavbe, poskytovania prvej pomoci pri úrazoch obsluhy zdvíhacích zariadení alebo právnej zodpovednosti. Z hľadiska teórie sa tak jednalo o komplexný prehľad o problematike, ktorá so zdvíhacou technikou súvisí.

Nechýbalo ani veľa praktických ukážok. My sme napríklad predstavili našu značku a produkty nie len formou krátkej prednášky, ale predovšetkým rovnou v praxi. Vonku pred budovou sme názorne ukázali, ako naše zdviháky fungujú. Excelovali tu manipulátory CladBoy CB4 a CladBoy compact GB-500 spolu s minižeriavom JEKKO, ktorý špeciálne pre túto akciu zaistila naša partnerská spoločnosť TONSTAV-SERVICE.

Zo seminára si odnášame pozitívne ohlasy aj prísľub ďalších vystúpení

 
V priebehu prezentácie sa bezpečnostní a revízni technici podrobnejšie zoznámili s vákuovými zdvihákmi pre manipuláciu so sendvičovými panelmi, sklom či trapézovými plechmi. Pochopili ich špecifiká, zistili všetko ohľadom bezpečnosti na stavbe a vyskúšali si, ako jednoduchá je ich obsluha.

Čo si z podujatia odnášame my? Pozitívne ohlasy na naše zariadenia a pozvanie na ďalšie semináre, ktoré sme s vďačnosťou prijali. Tak čoskoro dovidenia na ďalších podujatiach!

Späť na začiatok
CraneArm

Zjednodušte si montáž s ľahším adaptérom VIAVAC CA3

Rodina našich osvedčených teleskopických ramien VIAVAC CraneArm sa rozrástla o novinku – VIAVAC CA3. Ide o nový, odľahčený a trocha zmenšený variant najstaršej rovnej verzie. Nové rameno váži 45 kg (oproti pôvodným 55 kg), jeho nižšiu hmotnosť tak oceníte predovšetkým pri preprave adaptéru na stavbu. Aj cez svoju nízku hmotnosť ale pohodlne zodvihne aj ťažké bremená až do váhy 1500 kg.

Kde nestačí žeriav, vezmite materiál na ramená

Teleskopické ramená VIAVAC slúžia ako adaptácie na vysokozdvižný vozík alebo iný manipulátor s vidlicami. V kombinácii s vákuovými zdvihákmi VIAVAC tak tvoria veľmi silnú dvojicu ideálnu pre manipuláciu s izolačnými stenovými panelmi či pri zasklievaní. Navyše vám pomôžu na miestach, kam nedostanete žeriav. V priebehu inštalácie pod prístrešky alebo pri interných montážach ho vedia aj plnohodnotne nahradiť.

Šikovný prepravný box uľahčí prevoz aj skladovanie

Adaptér na vidlice VIAVAC CraneArm CA3 si môžete obstarať spolu s prepravným boxom, ktorý vám zjednoduší prepravu a skladovanie. Do boxu sa vedľa ramena tiež zmestí akákoľvek štandardná vákuová prísavka VIAVAC CladBoy compact. Vďaka tomu budete mať vždy všetko prehľadne uložené.

Všetky ramená s prísavkami máme až do konca marca s 10 % zľavou

Okrem nového ramena vám k predaji či prenájmu môžeme ponúknuť ešte prehnutú verziu alebo dokonca hliníkový variant o hmotnosti iba 20 kg. Ak si zapožičiate akékoľvek rameno CraneArm spolu s ľubovoľnou prísavkou VIAVAC do 31. 3. 2019, dostanete od nás navyše 10 % zľavu na prenájom ramena!

Späť na začiatok

Prihlásiť sa na odber newslettera

 

 VIAVAC® je registrovaná obchodná značka