Novinky

Naše prísavky sú vám stále k dispozícii!

Radi by sme vás informovali, že napriek rôznym vládnym nariadeniam v súvislosti s výskytom koronavírusu SARS-CoV-2 náš tím a prísavky sú vám v rámci Slovenska a Českej republiky plne k dispozícii! Stále si tak môžete naše manipulátory na montáž sendvičových panelov, skiel a trapézových plechov jednoducho zapožičať, kúpiť alebo si nechať vyservisovať už vami kúpený stroj.

Aby sme vám naše služby mohli poskytovať prakticky bez väčších obmedzení, zaviedli sme určité interné opatrenia odporúčané odborníkmi a vládou ČR. Chceme tým obmedziť zbytočný pohyb našich zamestnancov a zaistiť im počas práce čo najväčšie bezpečie. Vaša bezpečnosť a zdravie a taktiež celého nášho tímu sú pre nás najcennejšie, a ak chceme byť pre vás v tomto dosť mimoriadnom období takmer stopercentne k dispozícii, aj my musíme byť plne fit.

Rozhodli sme teda na neurčitý čas zaviesť nasledovné opatrenia:

Prerušujeme prezentácie našich prísaviek na stavbách alebo priamo vo vašej spoločnosti

Stroje vám na zákazku radi dovezieme pomocou našej prepravnej služby a náš tím vám v prípade potreby telefonicky všetko podrobne vysvetlí. Detailný návod k stroju je úplnou samozrejmosťou.

Prechádzame na e-fakturáciu

Všetky faktúry a doklady vám budeme počas výskytu koronavírusu v ČR zasielať iba e-mailom. Chceme tak obmedziť pohyb našich zamestnancov do miest, kde sa nachádza väčší počet osôb.

Sme nútení prerušiť prípadné servisné zásahy a výjazdy

Vlády Českej a Slovenskej republiky sa rozhodli uzavrieť svoje hranice, takže na Slovensko sa v súčasnosti žiadnym spôsobom osobne nedostaneme. I v rámci Česka sme sa rozhodli minimalizovať všetok pohyb našich zamestnancov. V prípade, že sa problém so strojom nepodarí vyriešiť na diaľku cez telefón s naším servisným oddelením, okamžite vám na stavbu pošleme náhradné diely alebo stroj prepravnou službou zdarma. Na ďalší pracovný deň ich už budete mať u seba.

Všetky stroje odosielané na prenájom budeme vybavovať ešte väčším počtom náhradných dielov

…, aby naše prípadné servisné zásahy neboli vôbec nutné. I keď naše manipulátory pred každým prenájmom detailne servisujeme, kontrolujeme a pripravujeme, je to stále len technika, ktorá pracuje po celý rok v tých najťažších podmienkach a niekedy aj pár mesiacov na jednej zákazke. Nie sme schopní sa tak vyvarovať všetkých prípadných problémov. I komponenty a súčasti našich strojov majú svoju určitú životnosť, výdrž a medze.

Prísavky vám osobne odovzdáme alebo prevezmeme od vás na našej olomouckej pobočke iba vonku priamo pred naším skladom

I keď predpokladáme, že ste zdravotne úplne v poriadku, len pre dobro nás všetkých sa pripájame k preventívnemu odporúčaniu, aby sa všetky osobné schôdzky konali mimo vnútorných pracovných priestorov.

Veríme, že vyššie uvedené opatrenia nebudú mať žiadny vplyv na vašu prácu a zákazky. Sme presvedčení, že sú len minimálne a pomôžu nám sa vzájomne chrániť. Naše spoločné zdravie a bezpečnosť sú vždy na prvom mieste.

Všetci sme sa ocitli vo veľmi nečakanom a nevšednom období, kedy sa situácia mení zo dňa na deň. Nikto z nás v tejto chvíli nevie, čo nás ešte čaká za pár hodín, zajtra alebo pár dní. Pokiaľ to bude možné, náš tím a prísavky sú tu pre vás. Buďme teda v súčasnosti k sebe ešte viac ohľaduplní a všetko spoločne ľahko zvládneme.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať e-mailom: info@viavac.cz, pomocou formulára alebo telefonicky: +420 585 410 881. Prajeme vám veľa trpezlivosti a hlavne zdravia.

Späť na začiatok

Novinka v ponuke: malá kompaktná prísavka VIAVAC GBL dokáže veľké veci

Sotva sa začal nový rok, prichádzame s novinkou pre ešte jednoduchšie zasklievanie. Ak ste niekedy hľadali ideálny a malý manipulátor na montáž veľkoformátových skiel, ste tu správne! VIAVAC GBL za vás vykoná ťažkú prácu v priebehu realizácie každej zákazky spojenej so zasklievaním tak, že budete iba pozerať.

3 dôvody, prečo sa vám bude so zariadením VIAVAC GBL skvelo pracovať

    • Využijete jeho ľahké a kompaktné vyhotovenie, ktoré si podľa potreby rozšírite pre zasklievanie väčších sklenených tabúľ s dĺžkou až 4,5 m.
    • Vďaka malým rozmerom dostanete takmer každé ploché sklo medzi tie najužšie priestory, napríklad medzi fasádu a lešenie.
    • Nastavíte si ľubovoľnú polohu, či už chcete sklo otáčať o 360°, alebo nakláňať o 90°. S prísavkou navyše zvládnete zdvihnúť sklá aj okná až do hmotnosti 500 kg.

O bezpečnosť pracovníkov ani materiálu nemusíte mať obavy – VIAVAC GBL má totiž 2 na sebe nezávislé okruhy, a preto nepotrebujete žiadne istiace pásy či ďalšie popruhy. Práca je teda absolútne bezpečná. Chýbať vám nebude ani diaľkové ovládanie, ktoré u našich zariadení považujeme za štandard.

Na prísavku GBL nemusíte dlho čakať, máme ju pre vás už prichystanú v našom sklade. Ochotne vám ju požičiame. Ak by ste si chceli prísavku GBL kúpiť, radi vám ju v našom obchodnom oddelení naceníme. Želáte si zariadenie vyskúšať, alebo si ho len tak prezrieť naživo? Kľudne nás kontaktujte a radi vám ho predvedieme. Myslíme si totiž, že ide o prístroj, ktorý tu ešte nebol. Neveríte? Presvedčte sa sami!

Späť na začiatok

Prajeme vám krásne sviatky a všetko najlepšie do nového roku 2020!

Späť na začiatok

Už 10 rokov s nami zdvíhate panely a sklo na Slovensku aj v ČR. Ďakujeme!

Pred 10 rokmi sme na Slovensku aj v Českej republike predstavili prvé vákuové prísavky a čelili nedôvere ohľadom ich spoľahlivosti. Vážne fungujú? Udržia sendvičové panely? A nie sú pre nerovný povrch nevhodné? Dnes už je situácia celkom iná. Máme za sebou viac ako 10 000 zákaziek a spolupracujeme s takmer tisícovkou firiem, ktoré vedia, že sa na naše výrobky môžu 100% spoľahnúť.

V roku 2009 bola vákuová manipulačná technika takmer sci-fi

Máloktorá montážna firma vtedy vedela, že sa izolačné panely dajú montovať inak ako ručne alebo pomocou rôznych popruhov a úchytov. To sa ale postupne zmenilo. Dnes už väčšina z nich vie, že neexistuje jednoduchší a bezpečnejší spôsob montáže sendvičových panelov ako práve pomocou vákuových manipulátorov.

S našou technikou sme precestovali skoro celú Slovenskú aj Českú republiku. Každý rok sa nám vďaka tomu rozrástol „fanklub“ našich prísaviek. Momentálne atakuje hranicu 1000 firiem. Medzi nich patria živnostníci, malé a stredné firmy, ale aj veľké nadnárodné stavebné spoločnosti.

Naše prísavky ste mohli vidieť v mnohých automobilkách aj na Pražskom hrade

Manipulátory VIAVAC excelovali na malých stavbách a skvele sa osvedčili aj pri tých najväčších zákazkách. Asistovali pri rozširovaní výroby u stoviek lokálnych či nadnárodných spoločností a korporácií. Pomáhali stavať výrobné haly skoro všetkých automobiliek – napríklad Škoda Auto, Volkswagen, Jaguar Land Rover alebo Kia Motors.

Nevyhli sa ani ťažkému priemyslu. Pozreli sa do elektrárne v Prunéřově a na Slovensku ste ich mohli vidieť v jadrovej elektrárni v Jaslovských Bohuniciach. Okrem toho nechýbali tiež na Pražskom hrade alebo na národnom futbalovom štadióne v Bratislave.

Máme spoľahlivé vajíčko i vysávač. V priebehu 10 rokov sa vyvíjali naše produkty aj odborový slang

Samotné zdviháky získali vlastné názvy, ktoré tak trochu zľudoveli. Keď si naši zákazníci objednávajú vysávač alebo magnet, vieme už, že sa nechystajú vysávať izbu či prenášať kovové predmety v domácnosti. Ak chcú vajíčko, nepripravujú omeletu, ale majú záujem o manipulátor CladBoy compact GB-500. V slovníku pracovníkov z oblasti stavebníctva sa potom názvy RotaBoy a CladBoy vyskytujú už úplne bežne.

Do budúcna máme veľké plány. A vy ste ich súčasťou

Aj po úspešnej prvej dekáde je pre nás každá ďalšia zákazka výzvou. Tešíme sa na to, čo nás v priebehu ďalších 10 rokov čaká a kam sa naše zdviháky ešte pozrú. A vy sa môžete kľudne pozrieť k nám. Radi vás obslúžime na našej olomouckej pobočke. Alebo sa za nami zastavte na kávu na kontaktnom mieste v Prahe, kde v budúcnosti plánujeme otvoriť ďalšiu pobočku so skladom.

Späť na začiatok

Montáž okien s rámami vám teraz pôjde rýchlejšie. Vyskúšajte novú verziu zdviháku CladBoy compact 4Flex

Máte firmu, ktorá vyrába okná? Alebo vás čaká ich rozsiahlejšia montáž? Potom si vezmite na pomoc nový kompaktný manipulátor GB-440/FX zo série CladBoy compact 4Flex. Rôzne typy okien s ním premiestnite rýchlo, pohodlne a maximálne bezpečne.

Vákuové prísavky skvelo poslúžia vo výrobe okien aj pri ich montáži na stavbách

Zdvihák GB-440/FX vám pomôže presunúť klasické okná s rámami. Má 2 vákuové prísavky, ktoré si môžete ľubovoľne presúvať podľa šírky, takže ich jednoducho prispôsobíte typu okna a medziokenných priečok. Samozrejmosťou je tiež otáčanie o 360° a náklon o 90°.

Nový manipulátor sa ideálne hodí nie len do výroby, kde výrazne urýchľuje a uľahčuje premiestňovanie okien. Okrem toho ho môžete používať tiež pri klasickom vonkajšom zasklievaní. Len čo budete mať prácu hotovú, jednoducho ho zložíte, premiestnite na prepravnej rudle a ľahko preveziete aj v kufri svojho osobného auta.

Medziokenné priečky už nebudú problém

Vákuový manipulátor GB-440/FX sme vyrobili v dvoch verziách – s pružinami a s oddiaľovačmi. Varianta s pružinami má vákuové prísavky pripevnené ku stroju napevno. U verzie s oddiaľovačmi môžete vzdialenosť medzi strojom a prísavkou zväčšiť o 60 mm. Vďaka tomu sa stroj bez problémov prisaje aj na okno s rámom. Žiadna medziokenná priečka už nebude prekážkou!

Ak vás nový manipulátor CladBoy compact 4Flex GB-440/FX zaujal, radi vám zaistíme jeho prenájom či nákup. Stačí nás kontaktovať pomocou formulára, alebo nám zavolajte na číslo +420 585 410 881. Pomôžeme vám vybrať také riešenie, ktoré bude perfektné práve pre váš projekt.

Späť na začiatok

Prihlásiť sa na odber newslettera

 

 VIAVAC® je registrovaná obchodná značka