Novinky

Montáž okien s rámami vám teraz pôjde rýchlejšie. Vyskúšajte novú verziu zdviháku CladBoy compact 4Flex

Máte firmu, ktorá vyrába okná? Alebo vás čaká ich rozsiahlejšia montáž? Potom si vezmite na pomoc nový kompaktný manipulátor GB-440/FX zo série CladBoy compact 4Flex. Rôzne typy okien s ním premiestnite rýchlo, pohodlne a maximálne bezpečne.

Vákuové prísavky skvelo poslúžia vo výrobe okien aj pri ich montáži na stavbách

Zdvihák GB-440/FX vám pomôže presunúť klasické okná s rámami. Má 2 vákuové prísavky, ktoré si môžete ľubovoľne presúvať podľa šírky, takže ich jednoducho prispôsobíte typu okna a medziokenných priečok. Samozrejmosťou je tiež otáčanie o 360° a náklon o 90°.

Nový manipulátor sa ideálne hodí nie len do výroby, kde výrazne urýchľuje a uľahčuje premiestňovanie okien. Okrem toho ho môžete používať tiež pri klasickom vonkajšom zasklievaní. Len čo budete mať prácu hotovú, jednoducho ho zložíte, premiestnite na prepravnej rudle a ľahko preveziete aj v kufri svojho osobného auta.

Medziokenné priečky už nebudú problém

Vákuový manipulátor GB-440/FX sme vyrobili v dvoch verziách – s pružinami a s oddiaľovačmi. Varianta s pružinami má vákuové prísavky pripevnené ku stroju napevno. U verzie s oddiaľovačmi môžete vzdialenosť medzi strojom a prísavkou zväčšiť o 60 mm. Vďaka tomu sa stroj bez problémov prisaje aj na okno s rámom. Žiadna medziokenná priečka už nebude prekážkou!

Ak vás nový manipulátor CladBoy compact 4Flex GB-440/FX zaujal, radi vám zaistíme jeho prenájom či nákup. Stačí nás kontaktovať pomocou formulára, alebo nám zavolajte na číslo +420 585 410 881. Pomôžeme vám vybrať také riešenie, ktoré bude perfektné práve pre váš projekt.

Späť na začiatok

Prednášali sme na seminári pre bezpečnostných a revíznych technikov

V máji sme si spravili výlet do Brna. Konal sa tu odborný seminár s panelovou diskusiou na téma „Žeriavy“, kde sme nemohli s našou technikou chýbať. Poďte sa s nami v krátkosti pozrieť na to, ako toto dvojdňové podujatie prebiehalo.

10 firiem, 14 odborníkov, 125 účastníkov – takú účasť mal seminár Žeriavy 2019

 
21. a 22. mája 2019 prebiehal neďaleko vodnej priehrady v Brne ďalší ročník seminára pod záštitou odborného garanta Ing. Miroslava Chromečky – súdneho znalca v oboru bezpečnosti práce a strojárstva. Na podujatí prednášali odborníci z rôznych odvetví, v ktorých sa s žeriavmi a zdvíhacou technikou bežne pracuje. A my sme hrdí na to, že sme sa medzi elitnú skupinu bezpečnostných a revíznych technikov Českej a Slovenskej republiky dostali aj s našimi strojmi.

Vákuové prísavky potvrdili svoje kvality v oblasti bezpečnosti a uľahčení práce

 
Jednotlivé prednášky sa týkali nie len samotných žeriavov, ale tiež bezpečnosti na stavbe, poskytovania prvej pomoci pri úrazoch obsluhy zdvíhacích zariadení alebo právnej zodpovednosti. Z hľadiska teórie sa tak jednalo o komplexný prehľad o problematike, ktorá so zdvíhacou technikou súvisí.

Nechýbalo ani veľa praktických ukážok. My sme napríklad predstavili našu značku a produkty nie len formou krátkej prednášky, ale predovšetkým rovnou v praxi. Vonku pred budovou sme názorne ukázali, ako naše zdviháky fungujú. Excelovali tu manipulátory CladBoy CB4 a CladBoy compact GB-500 spolu s minižeriavom JEKKO, ktorý špeciálne pre túto akciu zaistila naša partnerská spoločnosť TONSTAV-SERVICE.

Zo seminára si odnášame pozitívne ohlasy aj prísľub ďalších vystúpení

 
V priebehu prezentácie sa bezpečnostní a revízni technici podrobnejšie zoznámili s vákuovými zdvihákmi pre manipuláciu so sendvičovými panelmi, sklom či trapézovými plechmi. Pochopili ich špecifiká, zistili všetko ohľadom bezpečnosti na stavbe a vyskúšali si, ako jednoduchá je ich obsluha.

Čo si z podujatia odnášame my? Pozitívne ohlasy na naše zariadenia a pozvanie na ďalšie semináre, ktoré sme s vďačnosťou prijali. Tak čoskoro dovidenia na ďalších podujatiach!

Späť na začiatok
CraneArm

Zjednodušte si montáž s ľahším adaptérom VIAVAC CA3

Rodina našich osvedčených teleskopických ramien VIAVAC CraneArm sa rozrástla o novinku – VIAVAC CA3. Ide o nový, odľahčený a trocha zmenšený variant najstaršej rovnej verzie. Nové rameno váži 45 kg (oproti pôvodným 55 kg), jeho nižšiu hmotnosť tak oceníte predovšetkým pri preprave adaptéru na stavbu. Aj cez svoju nízku hmotnosť ale pohodlne zodvihne aj ťažké bremená až do váhy 1500 kg.

Kde nestačí žeriav, vezmite materiál na ramená

Teleskopické ramená VIAVAC slúžia ako adaptácie na vysokozdvižný vozík alebo iný manipulátor s vidlicami. V kombinácii s vákuovými zdvihákmi VIAVAC tak tvoria veľmi silnú dvojicu ideálnu pre manipuláciu s izolačnými stenovými panelmi či pri zasklievaní. Navyše vám pomôžu na miestach, kam nedostanete žeriav. V priebehu inštalácie pod prístrešky alebo pri interných montážach ho vedia aj plnohodnotne nahradiť.

Šikovný prepravný box uľahčí prevoz aj skladovanie

Adaptér na vidlice VIAVAC CraneArm CA3 si môžete obstarať spolu s prepravným boxom, ktorý vám zjednoduší prepravu a skladovanie. Do boxu sa vedľa ramena tiež zmestí akákoľvek štandardná vákuová prísavka VIAVAC CladBoy compact. Vďaka tomu budete mať vždy všetko prehľadne uložené.

Všetky ramená s prísavkami máme až do konca marca s 10 % zľavou

Okrem nového ramena vám k predaji či prenájmu môžeme ponúknuť ešte prehnutú verziu alebo dokonca hliníkový variant o hmotnosti iba 20 kg. Ak si zapožičiate akékoľvek rameno CraneArm spolu s ľubovoľnou prísavkou VIAVAC do 31. 3. 2019, dostanete od nás navyše 10 % zľavu na prenájom ramena!

Späť na začiatok
Veselé Vianoce 2019

Prajeme vám krásne sviatky a všetko najlepšie do nového roku 2019

Späť na začiatok
Trapézové plechy

Deň prenájmu zdarma? Na montáž trapézových plechov ho dostanete automaticky

Nech už sú trapézové plechy zvalcované ako chcú, vás už pri inštalácii neprevalcujú! Celá montáž teraz môže byť otázkou chvíľky. Stačí si vziať na pomoc naše vákuové manipulátory VIAVAC. Stroj vám zostavíme na mieru, vrátane všetkých prísaviek a špeciálnych komponentov, a zdvihák už sa o všetko sám postará. Montáž trapézových plechov je vďaka tomu rýchla, bezpečná a takmer bezprácna.

Ak si požičiate vákuové prísavky na trapézové plechy do konca roku, získate navyše deň prenájmu zdarma. Je pritom jedno, či našu manipulačnú vákuovú techniku využívate opakovane, alebo prvýkrát. Jednodenný prenájom dostanete zdarma v obidvoch prípadoch. Rezervujte si vákuové prísavky a uľahčite si prácu ešte tento rok.

Späť na začiatok

Prihlásiť sa na odber newslettera

 

 VIAVAC® je registrovaná obchodná značka